Za energie ve vlhkém domě utratíte více peněz než v suchém. Nenechávejte svou nemovitost zbytečně trpět. Volejte bezplatnou linku 800883883 pro konzultaci vysoušení zdiva metodou OsmoDry® zdarma.
 
Zavolat zdarma
    Po-Ne 9.00-21.00

Telefon 800 883 883

Pro bezplatnou konzultaci volejte Po-Ne 9.00-21.00
menu
Logo společnosti OsmoDry
arrow to contact button Začněte bezplatnou konzultací

Často kladené dotazy - diskuze OsmoDry®

S čím systém OsmoDry® pomáhá?

Systém OsmoDry® řeší problém vlhkého zdiva. Eliminuje hlavní zdroj tvorby plísně na zdech. Neinvazivně a bezobslužně odvlhčuje zdivo. Účinně omezuje vznik nové plísně na místech, kde by se dříve či později vlivem vlhkosti objevila.

Kde lze systém OsmoDry® použít?

OsmoDry® je vhodný pro rodinné domy, rekreační objekty, bytové domy, veřejné budovy, průmyslové objekty, kostely a sakrální stavby (včetně všech památkově chráněných objektů). Jeho použití je efektivní u všech konvenčních materiálů: cihelné zdivo, kamenné zdivo, tvárnice, betonové konstrukce i smíšené zdivo. Pomáhá v odvlhčení přízemních staveb i suterénů a sklepů.

Jak přístroj OsmoDry® funguje?

Přístroj OsmoDry® je založen na fyzikálním jevu, který se nazývá osmo technologie. Zařízení vytváří elektromagnetické pulsy, které působí na vlhkou stavbu. Generované pole ovlivňuje molekuly vody uvnitř zdiva a zpomaluje její vzlínání. Díky zastavenému postupu vody zdi postupně vysychají. Přístroj funguje na nejmodernějším druhu aktivní osmo technologie.

Co je to osmo technologie?

Osmo technologie je jev sloužící k bezobslužnému automatickému neinvazivnímu vysoušení zdiva bez použití elektrod. Přístroj OsmoDry® díky ní zpomaluje vzlínání vody. Osmo technologie je zcela zdravotně nezávadná. Elektromagnetické pole se generuje s ohledem na zdraví lidí i zvířat a pro živé organismy je naprosto neškodné.

Je při použití OsmoDry® nutný stavební zásah?

Ne. Systém OsmoDry® řeší vlhkost zdiva a likviduje hlavní zdroj tvorby plísně zcela neinvazivně. Znamená to, že není třeba žádný stavební zásah, žádné složité sanace ani nutnost dalších investic.

Co se stane se stávající omítkou?

OsmoDry® neodstraňuje vlhkostní mapy ze stěn. Optický stav omítek se může při jeho použití díky aktivaci procesu odvhlčení naopak zhoršit. Při odvlhčování stavebních konstrukcí přístrojem OsmoDry® dochází k prostupu solí s ustupující vlhkostí do stávajících omítek. Vždy je třeba počítat s úplným odstraněním všech omítek, které jeví známky poškození a jejich nahrazení novou povrchovou úpravou.

Aplikaci omítkových povrchů doporučujeme zahájit až po částečném úbytku vlhkosti. Opravy omítek doporučujeme nejdříve po 12 měsících od zahájení odvlhčování.

Kolik stojí roční provoz přístroje OsmoDry®?

Finanční náročnost provozu systému je velice nízká. Výkon přístroje OsmoDry® činí pouhé 2 W. Pokud započítáme předpokládanou průměrnou cenu elektřiny pro domácnosti v roce 2023 ve výši 10 Kč/1 kWh, nonstop provoz OsmoDry® v modelové době 12 měsíců znamená souhrnné provozní náklady ve výši 175 Kč.

Co se stane, když přístroj OsmoDry® nepomůže?

Tato možnost je nepravděpodobná, ale reálná. Systém OsmoDry® není univerzální definitivní řešení vhodné k aplikaci do všech prostor. Na začátku spolupráce proto zaplatíte zálohu ve výši 50 % z celkové ceny zakázky. Pokud se nedostaví požadovaný účinek přístroje OsmoDry® na odvlhčovanou stavbu během 1. roku, zálohu vracíme v plné výši.

OsmoDry.cz® s.r.o., IČ: 28345240. Všechna práva vyhrazena. Cookies. B-GC